O blogu

Blog jest efektem odkrycia, że nie dla wszystkich rodziców czytanie dla dzieci jest równie przyjemne jak dla nas, bo pojawiają się przeszkody, o których istnieniu nie wiedziałam.

Równolegle z tworzeniem bloga powstawał poradnik, w którym zebrałam sposoby na zachęcanie do czytania najmłodszych dzieci. Możesz go pobrać za darmo na każdej stronie bloga.

Z czasem, pytana przez znajomych rodziców, co warto czytać z dzieckiem, które książki będą dla niego wartościowe, bezpieczne i rozwijające, postanowiłam dzielić się tutaj wszystkimi naszymi czytelniczymi odkryciami.

Ale czytam nie tylko książki i nie tylko dla dzieci :-) dlatego znajdziesz tu także spisywane mniej lub bardziej na gorąco wrażenia z własnych lektur – powieści, artykułów i wywiadów. Czytam dużo, a utrwalam jedynie to, co pozytywnie przeszło test mojej subiektywnej oceny.

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, zapraszam Cię do posłuchania audycji, z której dowiesz się między innymi, czym kieruję się przy wyborze książek i jak znaleźć te naprawdę dobre.