Do kogo skierowana jest gra Chińczyk?

chińczyk

Chińczyk jest bardzo popularną grą, która jest skierowana już nawet do kilkulatków. Z powodzeniem mogą grać w nią także osoby starsze, czy z niepełnosprawnością umysłową. Jest to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu i warto jest mieć go na uwadze.

Zasady gry Chińczyk

Świetnym rozwiązaniem w przypadku tej gry jest to, iż jednocześnie może grać w nią od dwóch do czterech osób. To sprawia, że nie ma potrzeby poszukiwania pełnego składu, dzięki czemu można by rozpocząć rozgrywkę. Bardzo dobrze sprawdza się granie także w parze. Na początku należy rozstawić planszę i każdy z graczy musi ustawić poza polecam gry cztery pionki w wyznaczonych miejscach. Na początku w kolejce wystawienie pionka jest możliwe wtedy, gdy na kostce wyrzuci się szóstkę. To uprawnia do wystawienia jednego ze swoich pionków.

Następnie zabawa polega na tym, by wszystkim czterem pionkom jednego gracza udało się dojść do mety i zostały one umieszczone w konkretnym miejscu. Osoba, której jako pierwszej uda się zrealizować to zadanie będzie miała pewność związaną z tym, iż wygra. Gra trwa tak długo, aż na planszy pozostaną tylko pionki ostatniego gracza.

W chwili, gdy jeden z pionków zostanie już wystawiony i gracz ponownie wyrzuci na kostce szóstkę sam może podjąć decyzję związaną z tym, czy wystawić kolejny piosenek, czy też zmierzać do mety tym, który znajduje się już na planszy. Zabawa jest przednia z tego względu, iż inni gracze mogą zbijać pionki przeciwnika w chwili, gdy znajdą się na tym samym polu.

Czy warto grać w Chińczyka?

Oczywiście, że warto jest mieć na uwadze tę grę, gdyż:

– pozwala zastanowić się nad podjęciem trafnej decyzji,

– uczy przegrywania,

– jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu,

– dzięki wersji dziecięcej młodsi odbiorcy mogą zachwycić się bajkowymi wzorami.

Chińczyk jest dostępny do kupienia nie tylko w standardowej wersji, ale także w dwupaku. To sprawia, iż na odwrocie planszy znajduje się druga gra i warto jest mieć ją na względzie w związku z urozmaiceniem rozgrywek. Chińczyk jest jednak na tyle emocjonującą grą, iż na nudę z pewnością nie będzie można narzekać.

Ważne jest zadbanie o to, by gra przez cały czas toczyła się zgodnie z zasadami. Nie brakuje szansy wymiany kolorów pionków i rozgrywania kolejnych rund od nowa. Im więcej jest osób, tym weselej, jednak nawet w dwójkę można się świetnie bawić.

Zakup gry w wersji kieszonkowej

Ta gra zajmuje stosunkowo dużo miejsca, jednak z powodzeniem można ją nabyć również w wersji kieszonkowej. Dzięki temu:

– będzie można zabrać ją w podróż,

– umili czas przejazdu,

– powoli na miłe spędzenie dnia w deszczowe dni.

W związku z tym, iż jest to jedna z tych propozycji zakupowych, która od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców nie brakuje możliwości jej nabycia w dobrych cenach w sklepach stacjonarnych oraz online. To wyśmienita propozycja dla odbiorców w różnym wieku, którzy mają świadomość tego, w jaki sposób gry mogą rozwijać wyobraźnię i uczyć rywalizacji.

Także dzięki Chińczykowi najmłodsi odbiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze muszą wygrywać. Ryzyko przegranej również jest wpisane w te rozgrywki i dobrze jest mieć tego świadomość. Chińczyk to jedna z tych gier, która jest znana od lat i z tego też powodu nie brakuje jej różnych wariantów kolorystycznych. To wpływa na to, iż można zakupić ją w wersji standardowej oraz kieszonkowej i także z ulubionymi bohaterami. Gra idealnie sprawdzi się w roli prezentu także dla samego siebie przez cały rok. 

Chińczyk jest dostępny do kupienia pod tym linkiem.