Kurs przygotowujący do FCE – informacje

Czym jest FCE?

FCE czyli egzamin Cambridge English: First B2 (a do 2015 roku znany jako First Certificate in English) jest jednym z najpopularniejszych egzaminów z języka angielskiego na świecie na poziomie B2, czyli średniozaawansowanym wyższym. Uzyskanie certyfikatu z wynikiem powyżej 60% oznacza, że osoba posługuje się językiem mówionym i pisanym używanym na co dzień oraz niezbędnym w pracy czy nauce na uczelni.

Dlaczego warto?

Taki egzamin potwierdzający umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim może być bardzo przydatny przy rekrutacji na anglojęzyczne uczelnie lub zdobyciu pracy. Honoruje go wiele uniwersytetów i placówek edukacyjnych jak i pracodawców na świecie. Dodatkowo jest także uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz szeroko uznawany w handlu i przemyśle.

Jak wygląda egzamin?

Składa się on z czterech części:

  1. Reading and Use of English (1h 15min) – czytanie i znajomość struktur językwoych
  2. Writing (1h 20min) – wypracowanie w formie listu i druga nieco dłuższa praca (forma do wyboru)
  3. Listening (ok. 40 min) – odpowiadanie na pytania na podstawie nagrań
  4. Speaking (14 min) – wyrażanie swojej opinii w dyskusji

Kurs przygotowujący do FCE

Przygotowanie do egzaminu FCE (https://edoo.pl/przygotowanie-do-egzaminu-fce) wymaga około 700-800 godzin nauki języka angielskiego. Aby dobrze go zdać warto zainwestować w kurs, którego sposób nauczania jest oparty na zadaniach egzaminacyjnych Cambridge English: First i skupia się na realiach potrzebnych do tego testu. Odpowiednio dopasowane szkolenie to klucz do sukcesu, warto obyć się z warunkami egzaminacyjnymi i przygotować na to, co nas czeka. Pozwoli to dobrze przećwiczyć wszystkie dziedziny testowane egzaminem FCE wymienione powyżej, a także podszkoli w swobodnym codziennym używaniu języka, by bez stresu móc celować w pracę czy studia zagraniczne.