Mów, co czujesz

Zdjęcie: Empik.comMaleństwo bardzo się cieszy na spotkanie z Puchatkiem i Prosiaczkiem, ale okazuje się, że wspólny czas nie przebiega tak, jak sobie wyobrażało. Przyjaciele, pochłonięci poszukiwaniami garnuszka z miodem, nie zwracają uwagi na małego kangurka. Kto i w jaki sposób będzie umiał pomóc Maleństwu?

Wśród książeczek o Kubusiu Puchatku z serii „Naklejkowego szaleństwa” ta zwróciła moją szczególną uwagę. Bardzo lubię książeczki, które pomagają dzieciom zmierzyć się z różnymi emocjami – nazywać je i wykorzystywać w dobry sposób.

Maleństwo jest rozczarowane i smutne – dopóki nie powie o tym przyjaciołom, nic nie będzie go cieszyć. Dobrze, że Mama Kangurzyca, która dobrze zna swojego synka, wie, co zrobić ze zranionymi uczuciami. Polecam tę książeczkę do wspólnego czytania nie tylko najmłodszym dzieciom.

Odnalazłam w niej pewne cechy bajki terapeutycznej (przedstawienie dziecięcego problemu, pomoc eksperta, czyli Mamy Kangurzycy, aktywność małego bohatera, samodzielne rozwiązanie problemu i w efekcie – radość i duma) i myślę, że można ją wykorzystać jako pomoc w rozmowie na temat dziecięcych emocji.

Udostępnij na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *