Sheri Rose Shepherd: Moja Księżniczko. Niebiańskie listy od Taty

40 listów i 40 tematów do rozmów z dorastającą dziewczyną. Tematów – albo pretekstów, jeśli i jednej i drugiej stronie trudno zacząć ot tak, od pytania :)

moja-ksiezniczko

Twoja prawdziwa tożsamość, Jak odbierasz samą siebie, Kłamstwo, Moje ubrania mnie odsłaniają, Przyjaciele, Boskie różnice, Pasaż kłótni, Przebaczenie, Radzenie sobie z depresją, Cechy Właściwego Mężczyzny Twojego Życia, Mówiąc o rodzicach, Mierząc się z lękiem, Jak sobie radzić z uczuciami… – ważne, prawda?

Każdy rozdział otwiera opowieść, konkretne wydarzenie z życia autorki – bez użalania się nad sobą, ale z oddaniem ówczesnych emocji i pragnień i  zawsze – z ukazaniem Bożej perspektywy, jaką zobaczyła później. Jedna sytuacja, a po niej – list, jaki Bóg mógłby napisać do swojej Księżniczki – czytelniczki. Na osobnej stronie, wyeksponowane – Boże Słowo – fragment odnoszący się do poruszanego tematu. Krótki, jeden wers, aby jak najlepiej zapadł w pamięć jako „zdanie Boga” (określenie moje) na dany temat.

Dobrze jest czytać jeden rozdział dziennie, aby mieć czas na przemyślenie i porozmawianie na dany temat. Wspólne czytanie ma tę zaletę, że pozwala czytającej i słuchającej spotkać się nad jednym tekstem, co daje ogromną wartość i pole do nawiązań.

Główne przesłanie listów to podkreślenie godności dziewczynki przez sam fakt bycia Bożą córką: nie musisz nikogo naśladować ani zasługiwać na zainteresowanie. Jako jedyna i niepowtarzalna istota otrzymałaś „pakiet” zdolności, darów, piękna i możliwości dokonywania wyboru. Po prostu otwórz swój prezent, którego nie ma nikt inny poza tobą.

Wymowa listów może się okazać ważna i nowa nie tylko dla nastolatki, ale także dla mamy, nawet jeśli zna doskonale zawarte tu przesłanie. Myślę zresztą, że przypomnienie go sobie od czasu do czasu będzie dobre nie tylko dla niej samej – skorzystają na tym także pozostali członkowie rodziny :)

Sheri Rose Shepherd: Moja Księżniczko. Niebiańskie listy od Taty
Przekład: Elżbieta Wiater
M Wydawnictwo
Kraków 2015

Udostępnij na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *