„Bajki, które pomagają odkrywać talenty”- ciekawa i pomocna.

bajkoterapia

„Bajki, które pomagają odkrywać talenty” to oryginalna pozycja autorstwa Begoña Ibarrola- to pedagog i psycholog z Hiszpani. Wydana przez wydawnictwo Finebooks w twardej okładce. Jest dość gruba, zawiera 196 stron, niemniej jednak zawarte w niej treści warte są przeczytania. Autorka stworzyła cykl trzech książek, z którego pozostałe dwie to: „Bajki, uczą jak być szczęśliwym” i ” Bajki, które uczą jak żyć wśród innych”. Wszystkie stanowią ciekawą formę przedstawienia wartościowych treści, które przydadzą się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom pomogą lepiej poznać swoje dzieci i rozwijać ich mocne strony.

Idea książki

„Bajki, które pomagają odkrywać talenty” opiera się na Teorii Inteligencji Wielorakich Gardnera, która należy do Howard’a Gardner’a. Ten amerykański psycholog całkowicie zmienił, obowiązujący wtedy pogląd, dotyczący ludzkiego umysłu. Inteligencja, to nie tylko myślenie naukowe, ale także szereg umiejętności takich jak:

  • wrażliwość na otaczające środowisko,
  • zdolności muzyczne,
  • malowanie,
  • wyrażanie własnych emocji,
  • nawiązywanie kontaktów i relacji z innymi.

Każdy rozwija w różnym stopniu wszystkie typy inteligencji. U dzieci, odpowiednia stymulacja i ćwiczenia, kształtowanie i wspomaganie rozwoju, sprawia, że możemy wpływać na poszczególne sfery życia. Przedstawiana pozycja jak najbardziej może być swojego rodzaju „stymulatorem” różnych rodzajów inteligencji dziecka.

Książę „bajki które pomagają odkrywać talenty” można bez  problemu kupić tutaj: www.eduksiegarnia.pl/bajki-ktore-pomagaja-odkrywac-talenty.

Ciekawa zawartość

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 lat, a także dla rodziców. Dla tych drugich, na pierwszych stronach umieszczono krótki teoretyczny wstęp, który pozwoli zrozumieć ideę zawartych treści. Grafiki przedstawiające Szkołę na Planecie Ziemi i Szkołę na Planecie Pegaz, zawierają także prezentację postaci, które są uczniami tych szkół. Następnie w każdym rozdziale znajdują się dwa opowiadania, które opisują różne sytuacje. Dziecko może utożsamiać się z wybranym bohaterem, przez co będzie definiowało swoje umiejętności. Poruszane są, zarówno sytuacje zabawne, ale także te, w których bohaterowie muszą się uporać z problemami. Małym czytelnikom zapewne spodobają się ciekawe i wciągające opowiadania. Do tego kolorowe ilustracje umilą chwilę spędzone z książką. Na zakończenie każdego rozdziału zaprezentowane są wskazówki dla rodziców. Zawarte są w nich gotowe pomysły w jaki sposób rozwijać dany rodzaj inteligencji. Na przykład: aby rozwijać inteligencję przyrodniczą zachęć dziecko do obserwowania zjawisk pogodowych i szacunku dla przyrody i istot żywych. Do tego propozycje zabaw, które będą receptą na produktywnie spędzony razem czas.

Podsumowując, „Bajki, które pomagają odkrywać talenty” to lektura, którą warto mieć w biblioteczce. Pomaga, zarówno dzieciom jak i rodzicom, odkrywać talenty. To na rodzicu spoczywa obowiązek właściwego pokierowania kształtowaniem dziecka, pokazywania jak jego umiejętności są wartościowe. Warto pokazywać dziecku jego mocne strony, a także wspierać jego rozwój w tych słabszych. Należy, także wytłumaczyć, że słabsza strona to nie wada. Każdy po prostu ma innej umiejętności, co czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym. Dziecko powinno czuć, że rodzic podąża za jego potrzebami, akceptuje i docenia każdą odmianę jego inteligencji.

Ta pozycja to połączenie, rozrywki i przyjemności płynącej z czytania, śledzenia historii bohaterów lektury oraz poradnika dla rodziców, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o rozwoju dziecka i możliwie jak najlepiej go wspierać. To warta uwagi książka, wyróżniająca się na tle dostępnych na rynku lektur dla dzieci.