Jakie rodzaje globusów dla dzieci można znaleźć w sklepach?

Ważną i bardzo dobrą pomocą dydaktyczną, która może być wykorzystywana nie tylko w szkole, ale też w każdym domu, są globusy dla dzieci. Wspierają one naukę geografii oraz przyrody. Są szczególnie przydatne dla tych osób, dla których główną metodą przyswajania wiedzy jest wzrok.

Z jakich globusów dla dzieci można wybierać?

Na różnych etapach nauki, w zależności od wieku dziecka, przydatny może być inny globus. Na początku edukacji geograficznej mogą sprawdzić się globusy pokazujące miejsce występowania poszczególnych zwierząt. Później najbardziej przydatny może być model dokładnie pokazujący podział świata na państwa, a także ukształtowanie fizyczne naszej planety. Dla dzieci starszych, posiadających już pewną wiedzę, dobrym wyborem mogą być globusy konturowe i indukcyjne, które można uzupełniać własnymi zapiskami (dającymi się ścierać pisakami). Umożliwiają one kontrolę własnych postępów, ułatwiają też zapamiętywanie. W sklepach znaleźć można wiele rodzajów globusów, są to globusy:
– zoologiczne,
– polityczne,
– fizyczne,
– polityczno-fizyczne,
– konturowe,
– indukcyjne,
– z trasami odkrywców.
Są to globusy, które mają nieco odmienny wygląd. Mogą też różnić się swoimi wymiarami (średnicą), a także budową podstawy. Niektóre są wykonane z tworzyw sztucznych, inne z metalu albo drewna.

Podświetlane globusy dla dzieci

Wśród najmłodszych bardzo dużą popularnością cieszą się globusy z funkcją lampki. Są one wtedy bardzo funkcjonalne, ponieważ stają się nie tylko pomocą naukową, ale także prawdziwą ozdobą pokoju. Co ważne, sprawdzą się zarówno u kilkulatka, jak i zafascynowanego podróżami nastolatka. Za dnia taki globus wygląda zwyczajnie, natomiast po zapadnięciu zmroku, włączony, zamienia się w dyskretną lampkę o przytłumionym świetle. Nie jest ona odpowiednia do pracy przy biurku, ale sprawdza się jako dekoracja albo światło nocne (kiedy dziecko nie lubi spać w całkowitej ciemności). Bardzo ciekawą opcją są globusy z mapą polityczną, która po podświetleniu zamienia się w mapę fizyczną.