Dzieci z Bullerbyn – obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka

Dzieci z bullerbyn

Z książką Dzieci z Bullerbyn warto zapoznać się nie tylko ze względu na to, że jest to szkolna lektura. Przygody szóstki przyjaciół są na tyle wciągające, że przypadną do gustu nawet 6-latkom lub młodszym smykom. Publikacja szwedzkiej pisarki zdobyła uznanie na całym świecie. Proste, zabawne, a momentami wzruszające historie niosą przesłanie. Czytelnik ma okazję na to, aby zastanowić się i wyciągnąć własne wnioski. Po przeczytaniu każdego rozdziału szkrab może podyskutować na jego temat z rodzicem, tak aby mieć pewność, że treść została zrozumiana.

Prosty język

Dzieci z Bullerbyn to książka, która została napisana prostym językiem. Z punktu widzenia kilkuletniego czytelnika jest to ogromną zaletą. Nie znajdziemy tutaj słów, które mogłyby wywołać konsternację lub sprawić, że treść nie zostanie przyswojona. Nieskomplikowane zwroty i wyrażenia sprawiają, że nie trzeba czekać do 9 roku życia (obecnie jest to lektura obowiązkowa dla trzecich klas szkół podstawowych), aby sięgnąć po książkę. Oczywiście sprawdzi się ona również podczas wspólnego czytania z rodzicem np. przed snem.

Ciekawe historie

W książce Dzieci z Bullerbyn zostały przedstawione historie zwykłych rodzin, które odnoszą nie tylko sukcesy, ale również porażki. Warto wziąć pod uwagę, że publikacja została stworzona kilkadziesiąt lat temu, kiedy realia były zupełnie inne, niż obecnie. Ponadto, główni bohaterowie zamieszkują niewielką szwedzką wioskę Bullerbyn. Czas płynie tutaj nieco inaczej. Autorka podkreśla, jak dużą rolę odgrywa otaczająca przyroda. Każda z szóstki postaci posiada nieco innych charakter, a tym samym perypetie.

Treści edukacyjne

W Dzieci z Bullerbyn znajdziemy wiele treści edukacyjnych, jednak zostały one przekazane z głową. Nie trzeba więc obawiać się, że dziecko szybko się zniechęci. Z prezentowanej publikacji można dowiedzieć się m.in.:
– Jaka jest rola przyjaźni?
– Dlaczego należy traktować się z szacunkiem?
– Jakie są konsekwencje niewłaściwego zachowania?
– Czym jest odpowiedzialność?
– Dlaczego należy dbać o przyrodę i zwierzęta?